سوالات متداول

آیا پس از خرید بلیط هواپیما، نام مسافر قابل تغییر است؟

به نوع بلیط شما بستگی دارد . اگر بلیط چارتر تهیه کردید طبق قوانین چارتر کننده این درخواست بررسی می شود ولی اگربلیط سیستمی خریداری کردید امکان تغییر نام وجود ندارد مگر در صورت لغو بلیط قبلی و صدور بلیط جدید.

 

اگر بلیط هواپیما را خریداری کردم ولی بدست من نرسید چه اقدامی باید انجام بدم ؟

به ایمیل خود وارد شوید و بخش های Junk ،Spam یا Promotion را چک کنید. اگر موفق نشدید میتونید درسایت سماگشت با وارد کردن شماره واچر و شماره تماس بلیط خود را مشاهده کنید . در صورتی که بازهم بلیط هواپیمای خودتون را دریافت نکردید بدون هیچ نگرانی با واحد پشتیبانی این سامانه تماس بگیرید. .

 

آیا حتما باید بلیط را چاپ کنم و با خودم به فرودگاه ببرم؟

در بسیاری از پروازها با داشتن شماره بلیط هواپیما کار شما حل خواهد شد و نیازی به چاپ بلیط نیست. ولی برای اطمینان خاطر بهتر است بلیط تان داخل گوشی شما باشد..

 

مدارک لازم در فرودگاه و هنگام سوار شدن به هواپیما چیست؟

بلیط بصورت نسخه چاپ شده یا تصویر آن یا ارائه شماره بلیط هواپیما، کارت شناسایی معتبر (شناسنامه یا کارت ملی یا گواهینامه‌ی رانندگی یا گذرنامه) .

 

در روزهای تعطیل هم می‌توانم از سماگشت بلیط تهیه کرد؟

بله، یکی از مزیت‌های مهم سماگشت این است که امکان دسترسی به آن در هر ساعت و روزی امکان پذیر است..

 

مقدار بار مجاز در پرواز چقدر است؟

مقدار بار مجاز به نوع پرواز و کلاس پروازی شما بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر به قسمت بلیط هواپیما سری بزنید.برای صندلی های اکونومی در ایرلانهای داخلی مقدار بار20کیلوگرم میباشد..

 

چه زمان قبل از پرواز هواپیما باید در فرودگاه حاضر باشم؟

به نوع پرواز بستگی دارد .در پروازهای داخلی باید 2 ساعت قبل از پرواز هواپیما و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید و با مراجعه به متصدی کانتر مربوطه و با ارائه بلیط هواپیما و کارت شناسایی، کارت پرواز خود را دریافت نمایید. قابل ذکر است 40 دقیقه قبل از زمان پرواز، کانتر مربوطه بسته خواهد شد..

 

قیمت بلیط برای کودک و نوزاد چگونه است؟

در بلیط چارتر دو نوع قیمت بلیط هواپیما وجود دارد: قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال) که احتیاج به صندلی ندارد(در فرودگاه هزینه بیمه نوزاد بصورت نقدی دریافت میشود) و برای افراد بالاتر از 2 سال که بزرگسال محسوب می شوند. اما در بلیط سیستمی 3 نوع قیمت بلیط وجود دارد : قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال).

 

آیا ساکنین خارج از ایران هم، امکان خرید از سایت سماگشت را دارند؟

بله؛ البته به شرط داشتن کارت یکی از بانک‌های شبکه‌ی شتاب و رمز پرداخت اینترنتی.

 

چطور می‌توانم بلیطم را کنسل کنم؟

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن و پر کردن فرم بلیط خود را کنسل کنید( دقت کنید حتما باید اینترنت شما فعال باشد ).

 

اگر مسافری نیاز به ویلچیر داشت چه کاری انجام بدهد ؟

می بایست هنگام دریافت کارت پرواز از کانتر ان پرواز درخواست استفاده از ویلچر در فرودگاه نمایند. در غیر این صورت خدمات ویلچر برای انها فراهم نمیشود.

 

بیماران و خانمهای باردار منعی برای سوارشدن هواپیما دارند؟

کلیه بیماران و خانم های باردار برای سوار شدن به هواپیما نیازمند مجوز پزشک و در موارد خاص مجوز پزشک معتمد شرکتهای هواپیمایی می باشند، مسئولیت تهیه مجوز پرواز و فرم های پزشکی مربوطه قبل از پرواز از پزشک و شرکت هواپیمایی بر عهده مسافر می باشد..

 

آیا میتوان حیوانات را در پرواز همراه خود داشته باشیم؟

بله این امکان وجود دارد ولی جابه جایی آن باید جعبه حمل مخصوص بین المللی تهیه کرده و حیوان اجازه ورود به کابین را ندارد و پذیرش آن در قسمت بار هواپیما امکان پذیر میباشد و به عنوان اضافه بار محاسبه میگردد و نیازی به تهیه تیکت برای حیوان نمیباشد..

 

مدارک مورد نیاز برای حمل هوایی جسد در پرواز های خارجی چیست ؟

گواهی فوت توسط پزشکی قانونی به همراه ترجمه لاتین آن ،جواز گمرکی صادر شده توسط پزشکی قانونی جهت اجازه حمل جسد ، پاسپورت متوفی به همراه نامه از سفارت کشور مطبوع به پلیس فرودگاه که حاوی اطلاعات فرد فوت شده می باشد..

 

شرایط حمل هوایی اجساد چیست ؟

طبق قوانین بین المللی و استانداردهای رایج ، اجساد میبایست قبل از حمل مومیایی گردند تا حدالامکان از فساد آن جلو گیری شود.این عمل ماندگاری جسد را طبق استاندارد های رایج فقط در طول پرواز حفظ کرده و باعث میشود آلودگی جسد به بیرون از بدن و تابوت متوفی سرایت نکند..

 

رفرنس یا تاییدیه رزرو چیست ؟

ریفرنس (PNR) یا تاییدیه رزرو در اصل سند مالکیت زمانی و نشانه قطعی شدن رزرو شما است..پرونده مسافری است که در یک مسیر یک کلاس و یک ساعت و یک ایرلاین قصد سفر دارد.این کد شامل حرف یا عدد میباشد که به مشابه کد رهگیری بلیط شما در یک مسیر پروازی مشخص میباشد..

 

اگر اسم من در لیست مسافران نبود ،چه باید بکنم؟

در مواردی علی رغم صدور صحیح و کامل بلیط هواپیما ممکن است به دلایلی از جمله عدم بروزرسانی لیست پرواز توسط چارتر کننده ، مشکلات سیستم های رزرویشن شرکت های هواپیمایی و یا ناهماهنگی بین کانتر پرواز و چارترکنندگان، نام مسافر هنگام سوار شدن در لیست پرواز نباشد که این مسئله هیچ ارتباطی به روند صدور بلیط ندارد ، در صورت حل نشدن مشکل توسط کانتر پرواز در فرودگاه با پشتیبانی سماگشت تماس گرفته تا کارشناسان این موضوع را هرچه سریعتر پیگیری کرده تا مشکل برطرف شود..


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.